Katedra Neofilologii

Nowe publikacje naukowe

Nowe publikacje naukowe na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym UTH Rad.:
1. Monografia zbiorowa: Język na rozdrożu/ed. Trześniowski, D., Stachurska, A. 2020. Radom: Wydawnictwo Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. ISBN 978-83-7351-912-1.
2. Kolejny numer wydziałowego czasopisma naukowego: „Radomskie Studia Filologiczne” (nr 1/9/2020), Wydawnictwo Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu ISSN: 2299-1131.
Przedmiotem obserwacji naukowej prezentowanych publikacji jest współczesny język polski i jego przemiany, jest literatura i jej poszukiwania nowych środków wyrazu. Jest także perspektywa kulturowa, jaka wyłania się z tych poszukiwań i przemian. Zestawienie kilku kręgów kulturowych – angielskiego, niemieckiego, polskiego a także kaszubskiego pozwala na ogląd komparatystyczny, dookreślenie wspólnego paradygmatu doświadczeń.
Artykuły i rozdziały niniejszych publikacji naukowych w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.
Część I
Język i kultura
Część II
Literatura i kultura
Monografia „Język na rozdrożu” oraz kolejny numer RSF do nabycia w Księgarni Akademickiej przy Chrobrego 31. Zachęcamy do zapoznania się!