Katedra Neofilologii

Relacja Pani dr Iwony Zamkowskiej – Erasmus+, Rumunia 24-29.10.2021r.

W dniach 24-29.10.2021r. Pani dr Iwona Zamkowska (Katedra Neofilologii WFP) uczestniczyła w wyjeździe kadry akademickiej w ramach programu mobilności Erasmus+ do Uniwersytetu Stefana cel Mare w Suczawie w Rumunii. Miasto położone jest w urokliwym regionie Bukowina na północnym wschodzie kraju. Uniwersytet funkcjonuje od roku 1963 i kształci 10 000 studentów.
Prowadziła zajęcia dydaktyczne (stacjonarnie) i wykłady (on-line) dla studentów wydziału lingwistycznego (Faculty of Letters and Communication Science). Spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem kadry oraz studentów. Był to, jak się okazało, jedyny wydział humanistyczny w Rumunii prowadzący zajęcia stacjonarnie.
Studenci obowiązkowo wybierają 2 kierunki studiów na poziomie licencjackim, np. język rumuński i język angielski. Oferta przewiduje, oprócz wymienionych, bogaty wybór języków: niemiecki, hiszpański, włoski, francuski.
Na poziomie magisterskim oferowane są m.in. studia translatorskie, język i komunikacja oraz brytyjska kultura i cywilizacja w kontekście globalizacji.
Pani dr Iwona Zamkowska gorąco zachęca zarówno nauczycieli akademickich jak i studentów do wyjazdu w ramach programu mobilności Erasmus+ do tej uczelni. Wymienicie się doświadczeniem zawodowym, skorzystacie z bogatych zbiorów bibliotecznych, poznacie bardzo miłych i ciekawych ludzi, ich piękną i bogatą kulturę, skosztujecie miejscowych przysmaków!