Katedra Neofilologii

Relacja Erasmus + z Düsseldorfu – studentki filologii germańskiej / HHU Düsseldorf, Niemcy / – listopad 2021

Prezentujemy krótką relację z wymiany zagranicznej studentek filologii germańskiej WFP w ramach programu mobilności Erasmus + dla studentów i wykładowców. Pani Magda, Ewelina oraz Joanna – studentki III roku filologii germańskiej WFP przebywają obecnie w Düsseldorfie w Uniwersytecie Heinricha Heinego. Realizują zajęcia dydaktyczne z zakresu filologii niemieckiej takie jak: Deutsche Phonetik und Grammatik, Sprachtraining und Schreibtraining. O tej porze roku Düsseldorf urzeka pięknymi pejzażami miejskimi zarówno w ciągu dnia jak i wieczorową porą – dawna i bogata tradycja historyczna Düsseldorfu przeplata się z nowoczesnym rytmem miasta. Program Erasmus + dla studentów to nie tylko okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, ale to także duże możliwości nawiązania kontaktów zagranicznych, doświadczenia wielu ciekawych miejsc oraz historii z nimi związanych! Polecamy!